Liposukcja laserowa to doskonała alternatywa dla tradycyjnych metod odsysania tłuszczu. Jest szybsza, bardziej precyzyjna i, co najważniejsze, mniej inwazyjna. Wiele osób zadaje sobie jednak pytanie: czy jest równie skuteczna, jak tradycyjna liposukcja? Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule.

Na czym polega liposukcja laserowa?

Liposukcja laserowa wykonywana jest przy pomocy wyspecjalizowanego urządzenia LipoLife 3G. Podczas zabiegu używany jest system znieczulający, ssak oraz światłowód radialny emitujący wiązkę lasera o długości 1470 nm. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym (tumescencyjnym), trwa około godziny i jest całkowicie komfortowy dla pacjenta. Chirurg wykonuje najpierw niewielkie nacięcie w skórze, przez które wprowadza sztywną sondę (kaniulę). Światło lasera dociera do tkanki podskórnej, gdzie lokalizuje komórki tłuszczowe i je uszkadza. Tłuszcz zostaje rozpuszczony i zemulgowany, a następnie odessany do sterylnego pojemnika. Niewielkie nacięcia w skórze zostają zaopatrzone szwami. Po zabiegu mogą pojawić się obrzęki i zasinienia, które ustępują w ciągu kilku dni.

W jakich przypadkach stosuje się liposukcję laserową?

Jak podkreślają specjaliści z kliniki MediArt Clinic w Poznaniu, liposukcja laserowa ma szerokie zastosowanie. Służy przede wszystkim do usuwania miejscowo zlokalizowanych nadmiarów tkanki tłuszczowej, np. z podbródka, boczków, brzucha czy ud. Zabieg ten można zastosować również w celu leczenia ginekomastii u mężczyzn (przerostu gruczołu piersiowego), jeśli jej przyczyną jest nadmiar tkanki tłuszczowej. Liposukcja laserowa pomaga w poprawie proporcji sylwetki, gdy inne metody wyszczuplania, takie jak dieta czy aktywność fizyczna, nie przynoszą oczekiwanych rezultatów.

Przeciwwskazania do odsysania tłuszczu

Liposukcja laserowa to poważny zabieg, wykonywany przez chirurga, który zawsze musi być poprzedzony wywiadem lekarskim i odpowiednimi badaniami. Niestety chociaż procedura ta jest znacznie mniej inwazyjna niż klasyczna liposukcja mechaniczna, posiada szereg przeciwwskazań, m.in.:

 • zaburzenia krzepnięcia krwi,
 • choroby serca i układu krążenia,
 • choroby autoimmunologiczne,
 • zaawansowana cukrzyca,
 • padaczka,
 • niektóre problemy hormonalne,
 • stwardnienie rozsiane,
 • choroby tarczycy, nerek i wątroby,
 • ciąża i okres laktacji.

Czy liposukcja laserowa jest rzeczywiście skuteczna?

Liposukcja laserowa modeluje ciało w sposób kompleksowy:

 • skutecznie redukuje oporną tkankę tłuszczową,
 • poprawia proporcje i kontur sylwetki,
 • regeneruje skórę w obszarze zabiegowym – zmniejsza wiotkość i redukuje rozstępy.

Pierwsze efekty w postaci szczuplejszej sylwetki widoczne są zaraz po zabiegu. Ostateczne rezultaty można ocenić już po około 2 tygodniach. Liposukcja laserowa zazwyczaj nie wymaga powtórzeń. W wyjątkowych sytuacjach można przeprowadzić zabieg uzupełniający – dla pogłębienia efektów, jeśli są niewystarczające.

Liposukcja laserowa LipoLife 3G pozwala na zachowanie wysokiej jakości komórek tłuszczowych, które można wykorzystać do zabiegu lipotransferu (przeszczepu tkanki tłuszczowej). Zabieg ten pozwala na modelowanie twarzy, piersi, pośladków czy łydek.

Zarówno rezultaty liposukcji laserowej, jak i lipotransferu są trwałe. Utrzymują się przez kilka lat, a nawet dłużej. Ważne jest jednak przestrzeganie zaleceń pozabiegowych oraz utrzymywanie zdrowego, aktywnego trybu życia. W przeciwnym razie tkanka tłuszczowa może zgromadzić się w innych miejscach i tym samym doprowadzić do dysproporcji sylwetki.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat liposukcji laserowej, skontaktuj się ze specjalistami z MediArt Clinic w Poznaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may also like