Szczoteczki elektryczne cieszą się dużą popularnością. Nic dziwnego – usuwają one znacznie więcej płytki nazębnej niż te manualne. Dorośli już dawno przekonali się do szczoteczek elektrycznych i sonicznych. Czy jednak są one równie dobrym pomysłem dla dzieci? Przekonajmy się.

Szczoteczka elektryczna dla dziecka poniżej trzeciego roku życia

Dziecko poniżej trzeciego roku życia dopiero uczy się tego, jak prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej. To wiek, w którym maluch wraz z rodzicami sięga po kolorową szczoteczkę i szoruje ząbki z wykorzystaniem minimalnej ilości pasty. Czy w tym wieku warto kupić dziecku szczoteczkę elektryczną? Większość specjalistów nie poleca korzystania z takiej szczoteczki. W tym okresie życia o wiele lepiej sprawdzi się sprzęt manualny. Jest on bezpieczny i łatwy do kontrolowania przez małą rączkę dziecka.

Szczoteczka elektryczna dla starszych dzieci

W przypadku starszych dzieci – powyżej trzeciego roku życia – szczoteczka elektryczna jest już produktem polecanym. To, kiedy się na nią zdecydować, zależy przede wszystkim od zdolności motorycznych malucha. Czasem dziecko w wieku czterech lat doskonale radzi sobie z myciem zębów szczoteczką manualną i bez problemu można nauczyć je korzystania z tej elektrycznej. Jeśli jednak maluch potrzebuje więcej czasu – poczekajmy i sprezentujmy mu elektryczną szczoteczkę nieco później.

Szczoteczka elektryczna dla dzieci powinna być dostosowana do mniejszych zębów, dlatego też warto zdecydować się na modele dedykowane najmłodszym. Dobrym pomysłem będzie także korzystanie z wymiennych końcówek do szczoteczki dla dzieci. Dostaniemy je w wielu wariantach kolorystycznych, a także z postaciami z bajek. Dzięki temu maluch będzie chętniej uczestniczył w codziennym rytuale mycia zębów.

Szczoteczki elektryczne efektywnie czyszczą zęby, co zmniejsza ryzyko powstawania próchnicy. Pozwalają zadbać zarówno o uzębienie, jak i o dziąsła czy przestrzenie międzyzębowe. Po takim czyszczeniu możemy mieć pewność, że ząbki dziecka zostały porządnie umyte.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may also like