Jest to oddychanie dzięki skoncentrowanemu tlenowi w warunkach podwyższonego ciśnienia, które tworzone jest w komorze hiperbarycznej. W ten sposób można łatwo dotlenić cały swój organizm, co wpływa pozytywnie na samopoczucie, ale pozwala również organizm o wiele szybciej zregenerować. Do wykonania zabiegu konieczne jest posiadanie przestrzennej komory hiperbarycznej. Osoba, która wchodzi do środka przyjmuje pozycję, która jest dla niej wygoda, czyli może siedzieć albo leżeć. Podczas tlenoterapii osoba ma cały czas kontakt ze swoim opiekunem, który na bieżąco sprawdza czy wszystko jest w porządku. Najważniejsze jest stworzenie podwyższonego ciśnienia i dopiero, kiedy do tego dochodzi do osoba, która się tam znajduje może się zrelaksować. W komorze wymieniane jest, co dwadzieścia minut powietrze.

Kto zyska na zabiegach tlenoterapii?

Jeśli mamy problemy z utratą czucia w mięśniach to komora jest idealnym rozwiązaniem. Do komory trafiają takie osoby ze spektrum autyzmu i Aspergera. Osoby z porażeniem mózgowym albo po udarach powinny poddawać się takim zabiegom, bo wiele na tym zyskają. Również osoby, które mają problemy z Parkinsonem albo Alzheimerem dzięki tlenoterapii będą mogły wiele na tym zyskać.

Tlenoterapia wspomaga proces regeneracji

Jeśli ktoś jest po zabiegach kardiologicznych albo jest po zabiegach chirurgicznych i plastycznych to powinien skorzystać z tlenoterapii. Osoby po udarze mózgu i stłuczeniach również mogą wiele zyskać korzystać z tlenoterapii. Te osoby, które borykają się z boreliozą albo mają trudno gojące się rany czy oparzenia powinny zapisać się na zabiegi w komorze hiperbarycznej. Cały zabieg jest bardzo komfortowy, dlatego miło można spędzić tam czas jednocześnie zyskując bardzo dużo dla swojego zdrowia i samopoczucia.  Więcej informacji o tym, jakie zalety ma tlenoterapia i dlaczego warto się na nią zapisać znajdziemy na stronie internetowej https://www.biorezonans-mokotow.pl/tlenoterapia-hiperbaryczna/. Mamy tutaj sprawdzone i pewne informacje.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may also like