Wykrycie raka we wczesnym stadium jest bardzo istotne, ponieważ wpływa na rokowania i przebieg choroby. Im mniejsze zmiany nowotworowe, tym mniejsze ryzyko ich rozprzestrzeniania się. Wczesne wykrycie raka pozwala również na mniej intensywne leczenie, nie tak agresywne i mniej wyczerpujące dla organizmu. Organizm nie ulega tak dużej eksploatacji, a przede wszystkim ma szanse na szybki powrót do zdrowia oraz powrót do pełnej sprawności.

Wczesne wykrycie raka możliwe jest dzięki samobadaniu, oraz dzięki badaniom kontrolnym. Istotne jest regularne wykonywanie badań USG. Warto również pokusić się o badania genetyczne, jeśli jesteśmy w grupie ryzyka. Jeśli ktoś z naszych bliskich miał raka – warto zachować czujność i wybrać się do poradni genetycznej i wykonywać tego typu badania regularnie. Wśród najczęstszych nowotworów dziedzicznych, możemy wyróżnić raka piersi, jajnika, jelita grubego, prostaty, płuc oraz nerki.

Morfologia królową badań

Bardzo istotne jest regularne wykonywanie badania krwi. Morfologia daje możliwość wykrycia nowotworu we wczesnym stadium. Jest ona podstawowym badaniem, które obrazuje stan całego organizmu. Wykonanie podstawowego badania krwi, daje nam informację o rozwijających się chorobach i to nie tylko nowotworowych. Dlatego każdy kto dba o swoje zdrowie powinien zgodnie z zaleceniami lekarza, przynajmniej raz w roku wykonać morfologię. Nie warto odkładać tego badania na później, bo może okazać się ono kluczowe dla naszego zdrowia.

Rak i co dalej?

Jeśli okażę się, że zostaliśmy dotknięci chorobą nowotworową – poza naszym nastawieniem, bardzo ważne jest prowadzenia odpowiedniego procesu leczenia. Pierwszym krokiem powinno być znalezienie dobrego lekarza, np. onkologa w Toruniu, który się nami zaopiekuje, uświadomi nas w przekonaniu, że rak to nie wyrok, i dobierze taką formę leczenia która będzie dla nas najlepsza. Dobry onkolog nie tylko określi rodzaj, typ i lokalizację nowotworu, ale przede wszystkim zaplanuje formę terapii: chemioterapii, radioterapii lub leczenia chirurgicznego. Powinien być to również empatyczny lekarz który budzi w nas dobre emocje, i wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie. W chorobie nowotworowej pozytywne myślenie ma ogromny wpływ na nasze leczenie.

Dobra przychodnia w Toruniu

Lista specjalistów w Toruniu jest dość długa, jak znaleźć jednak najlepszego onkologa w Toruniu? Jeśli szukasz dobrego lekarza ze specjalizacji onkolog, warto wybrać się do zaufanej przychodni w Toruniu, która zatrudnia lekarzy z ogromnym doświadczeniem. Cieszy się dobrymi opiniami, i opiera się na dogłębnej analizie każdego pacjenta i indywidualnym podejściu. Ważne jest, żeby przychodnia w której będziemy leczyć nasze choroby nowotworowe, stosowała nowoczesne metody leczenia przy wykorzystaniu innowacyjnego sprzętu. Centrum Medyczne DOKTOR, zdecydowanie do takich należy. Wie, jakim wstrząsem dla każdego pacjenta jest informacja o chorobie nowotworowej, dlatego tak bardzo dba również o przyjazną atmosferę w przychodni, i każdego dnia pracuje nad tym, aby ulepszać swoje usługi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may also like