Skóra jest największym organem w ludzkim ciele, dlatego tak ważne jest, aby o nią dbać. Kosmetyki naturalne wykonane są z naturalnych składników, które nie mają negatywnych skutków ubocznych dla skóry. Kosmetyki naturalne zazwyczaj nie są testowane na zwierzętach, co oznacza, że nie zawierają żadnych produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego. Mogą być używane jako wolna od okrucieństwa alternatywa dla osób, które chcą uniknąć testów na zwierzętach. Kosmetyki naturalne zawierają również wysokie stężenia składników odżywczych, które są korzystne dla Twojej skóry i ogólnego stanu zdrowia. Na przykład niektóre produkty zawierają witaminę A, C, E lub Omega 3 i 6, które pomagają odpowiednio w stanach przeciw starzeniu i stanów zapalnych skóry.

Po czym poznać dobry skład kosmetyków?

O dobrym składzie kosmetyku przekonasz się patrząc na składniki produktu. Niektóre składniki mogą być szkodliwe dla skóry, ponieważ mogą mieć niekorzystne skutki, takie jak zaczerwienienie, stan zapalny i mrowienie.

Niektóre z tych składników to:

– Zapach – Wiadomo, że powoduje reakcje alergiczne lub podrażnienie skóry

– Alkohol – Ten składnik wysusza i podrażnia skórę

– Parabeny – to środek konserwujący powiązany z rakiem piersi

Dobre kosmetyki mają następujący skład:

-Nawilżanie i ochrona ceramidów

– Delikatne i lekkie olejki, które nie zatykają porów i nie podrażniają wrażliwej skóry

-Wysoki filtr SPF pomaga chronić przed szkodliwymi promieniami słonecznymi i zanieczyszczeniami.

Ekologiczne kosmetyki – kiedy warto po nie sięgnąć?

Wiemy, że kupując kosmetyki, nie zawsze są one tak dobre dla środowiska, jak mamy nadzieję. Celem jest dokonanie zmiany i wybranie czegoś, co jest lepsze dla środowiska i dla naszej skóry. Pojęcie „kosmetyki ekologiczne” odnosi się do produktów, które nie zawierają żadnych substancji pochodzenia zwierzęcego, produktów ubocznych ropy naftowej ani olejów mineralnych. Produkty te są zwykle wykonane z naturalnych składników i nie zawierają szkodliwych chemikaliów. Jeśli masz wrażliwą skórę lub chcesz uniknąć konkretnego składnika, warto zainteresować się kosmetykami ekologicznymi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may also like