Filtr alkaliczny to rozwiązanie dla osób, którym szczególnie zależy na zdrowiu swoim i najbliższych. Filtr nie usuwa zawartych w wodzie kranowej cennych minerałów, a co więcej, nadaje jej ujemny potencjał oksydacyjno-redukcyjny co pozwala skutecznie walczyć z zakwaszeniem organizmu.

Zakwaszenie organizmu to problem, który dotyka wielu osób. Pojawia się, gdy w diecie znajduje się za dużo produktów o odczynie kwasowym i gdy zachwiana zostaje równowaga kwasowo-zasadowa w organizmie (w prawidłowych warunkach pH krwi wynosi 7,35-7,45).

Równowagę tę zaburzają m.in. kawa, herbata, alkohol i papierosy. Do produktów zakwaszających należy także pieczywo i makarony oraz słodycze, sery żółte, ryż i jajka. pH o odczynie kwasowym mają również napoje gazowane, niektóre owoce (borówki, wiśnie, żurawina) i niektóre warzywa (np. fasola).

Jak odkwasić organizm?

Przede wszystkim należy zrezygnować z wysoko przetworzonej żywności (w tym fast foodów i słodzonych napojów) i zwiększyć ilość warzyw i owoców w diecie. Innym sposobem jest picie wody alkalicznej.

Woda alkaliczna – co to takiego i dlaczego warto ją pić?

Woda alkaliczna różni się od zwykłej wody odczynem pH. Jest on wyższy niż 7,5 w związku z czym ma odczyn zasadowy, a nie kwasowy. Woda alkaliczna oprócz właściwości i zdolności odkwaszania organizmu zmniejsza ryzyko wystąpienia wielu poważnych chorób, m.in. takich jak miażdżyca, cukrzyca, nadciśnienie czy osteoporoza.

Woda alkaliczna ma też inne zalety. Oprócz tego, że zwiększa odporność organizmu, poprawia także samopoczucie i dodaje energii. Wspomaga również proces odchudzania, wzmacnia włosy, paznokcie i korzystnie wpływa na skórę.

Jak wytworzyć wodę alkaliczną w domu?

By wyprodukować wodę alkaliczną samodzielnie potrzebny jest filtr alkaliczny. Szukasz skutecznego, wysokiej jakości filtra alkalicznego? Wejdź na https://dafi.pl/blog/ i dowiedz się więcej. Poza tym, że pełni podstawową funkcję wszystkich filtrów usuwając chlor i związki organiczne i zachowując zawarte w wodzie minerały – filtr alkaliczny dodatkowo nadaje jej ujemny potencjał oksydacyjno-redukcyjny.

Z uwagi na to, że wodę alkaliczną powinno się spożywać bez przegotowania, innowacyjny filtr do wody jest strzałem w dziesiątkę! Pamiętaj, że o zdrowie swoje i najbliższych należy dbać każdego dnia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may also like