Medycyna estetyczna to nieustannie rozwijana dziedzina, która musi na bieżąco odpowiadać wszystkim potrzebom pacjentów. Na rynek wprowadzane są innowacyjne technologie, metody zabiegowe i aparatury, pozwalające na uzyskanie coraz lepszych efektów w redukcji niedoskonałości urody. Większość z nich ukierunkowana jest na zapewnienie pacjentom pożądanych rezultatów przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa, braku inwazyjności oraz krótkiego okresu rekonwalescencji.

Oczekiwania pacjentów

Medycyna estetyczna początkowo bazowała na zabiegach, które miały przede wszystkim zapewnić szybką i spektakularną poprawę wyglądu zewnętrznego. Z czasem pacjentom zaczęło jednak zależeć, aby przeprowadzane procedury były również komfortowe i obarczone niskim ryzykiem wystąpienia ewentualnych działań niepożądanych. Dla wielu osób niska inwazyjność zabiegu ma szczególne znaczenie, dlatego kliniki medycyny estetycznej starają się wprowadzać do swojej oferty rozwiązania bezpieczne i przyjazne. Nie bez znaczenia dla pacjentów pozostaje też gwarancja uzyskania naturalnych efektów zabiegu. Duża popularność specjalistycznych zabiegów wynika właśnie z tego, że zapewniają one dyskretną i jednocześnie zauważalną poprawę wyglądu zewnętrznego

Efektywna i bezpieczna laseroterapia

Obecnie pacjenci bardzo często wykazują zainteresowanie zabiegami laserowymi, które są wyjątkowo efektywne i wszechstronne. Laseroterapia sprawdza się w przypadku bardzo wielu problemów estetycznych, takich jak zmarszczki, utrata jędrności, blizny potrądzikowe, przebarwienia czy zaburzony owal twarzy. Za pomocą odpowiednich systemów można też pozbyć się niepożądanego owłosienia czy rozszerzonych naczyń krwionośnych. Każdy zabieg jest przy tym wykonywany specjalnie dobraną aparaturą, a dedykowanych urządzeń tego typu pojawia się coraz więcej. Do szczególnie popularnych należy chociażby laser frakcyjny CO2, który znajduje zastosowanie w usuwaniu rozstępów, brodawek, włókniaków oraz innych zmian skórnych. Za jego pomocą można też przeprowadzić resurfacing twarzy, pozwalający na spłycenie zmarszczek, zredukowanie rozszerzonych porów oraz usunięcie innych oznak starzenia się skóry.

 

Nowoczesne technologie

W medycynie estetycznej nieustannie pojawiają się innowacyjne rozwiązania, takie jak chociażby systemy plazmowe. Urządzenia tego typu zapewniają jeszcze większą precyzję niż laseroterapia, dzięki czemu bardzo dobrze nadają się do korekcji drobnych i wymagających szczególnej dokładności zmian. System tego typu można również zastosować do blefaroplastyki, czyli bezinwazyjnego liftingu powiek. Obecnie w medycynie estetycznej na znaczeniu zyskują również znacznie prostsze procedury, włącznie ze specjalnymi masażami oddziałującymi na powłoki skórne. Bogatą ofertę zróżnicowanych zabiegów posiada Anlaya. Placówka ta działa jako bardzo dobrze wyposażona klinika medycyny estetycznej, która zatrudnia doświadczonych fachowców.

Innowacyjne metody modelowania sylwetki

Rozwój medycyny estetycznej obejmuje nie tylko zabiegi na twarz, ale również całe ciało. Wielu pacjentów zmaga się z nadmiarem tkanki tłuszczowej, która może być nagromadzona miejscowo i trudna do usunięcia z wykorzystaniem tradycyjnych metod. Problemem są też dodatkowe niedogodności, np. zaburzenia hormonalne. Poprawa sylwetki jest możliwa dzięki licznym zabiegom, które stanowią alternatywę dla inwazyjnej liposukcji. Jednym z nich jest endermologia, polegająca na zastosowaniu specjalnego sprzętu wytwarzającego podciśnienie. System ten oddziałuje na tkankę łączną i powłoki skóry, dzięki czemu pobudza układ limfatyczny i usprawnia usuwanie toksyn z organizmu. Sposobem na wymodelowanie sylwetki może być również kriolipoliza, która umożliwia redukcję objętości podskórnej tkanki tłuszczowej o nawet 30-40%. W tym przypadku zabieg opiera się na wymrażaniu komórek tłuszczowych przy użyciu dedykowanego aplikatora próżniowego, który doprowadza do ich rozpadu poprzez oddziaływanie niskiej temperatury. W rezultacie produkty przemiany materii są wydalane przez organizm w wyniku naturalnych procesów metabolicznych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may also like