Potencję seksualną należy rozumieć na dwa sposoby. Po pierwsze, jest to ważny termin naukowy, którym medycyna posługuje się w konkretnych sytuacjach i dla wyjaśnienia określonych przyczyn. Po drugie, ma ona użycie powszechne i stosowana jest w ogólnym pojęciu przez większość dorosłych ludzi. Zaburzenia potencji to problem względnie często występujący, a jego podłoże może być bardzo złożone. W takich przypadkach podejście lekarskie powinno być indywidualne.

Zaburzenia potencji a zaburzenia erekcji – różnice

Chociaż obie dolegliwości wywołują mniej więcej podobne następstwa zdrowotne, ich przebieg i czas postępu zgoła się różnią. Prawdziwa impotencja jest stałym, postępującym, wieloaspektowym zanikiem zdolności seksualnych, popędu, mającym podobne symptomy, co wrodzona aseksualność. Obniżoną sprawność seksualną takiej osoby trudniej jest wyleczyć i zazwyczaj ma ona fundamenty psychofizyczne i fizjologiczne. Zaburzenia erekcji z kolei nie muszą być stałym, niemijającym zaburzeniem, mogą występować okresowo, łatwiej je wyleczyć, a jego przyczyny z reguły są łatwiejsze do zdiagnozowania. To zaś pozwala na wdrożenie szybszego i skuteczniejszego leczenia.

Jakie są sposoby na poprawę potencji?

W pierwszej kolejności w przypadku zaburzeń seksualnych stosuje się domowe sposoby. Gdy dotykają nas problemy i osiągnięcie erekcji w trakcie stosunku jest trudne, zwykle łatwe do wdrożenia metody niwelują tego typu kłopoty. Mowa przede wszystkim o podstawach takich, jak aktywność fizyczna (w tym ćwiczenia mięśni Kegla), właściwe odżywianie się i rezygnacja z używek. Brak aktywności fizycznej, picie alkoholu i palenie papierosów bardzo negatywnie wpływa na jakość naszego życia seksualnego. Co więcej, mają kiepski wpływ na jakość nasienia i stan zdrowotny naczyń krwionośnych umiejscowionych w penisie i które decydują o osiągnięciu przez mężczyznę erekcji.

Leczenie zaburzeń erekcji

Leczenie zaburzeń seksualnych jest rozwiązaniem stosowanym wtedy, gdy sposoby niemedyczne nie poprawiają jakości życia pacjenta. Jeżeli poziom testosteronu, pomimo wdrażanych metod pozafarmaceutycznych, nie ulega unormowaniu, wówczas możemy zdecydować się na konkretne preparaty medyczne. Zarówno przepisane przez lekarza, jak i kupione bez recepty leki wykazują się wysokim stopniem skuteczności. Gdy problem jest dla nas wstydliwy i mamy opory przed wizytą u seksuologa, zawsze mamy możliwość wykupić medykamenty na potencję przez Internet – więcej informacji na https://www.nowafarmacja.pl/leki-na-potencje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may also like