Aby zrozumieć onycholizę, należy najpierw zrozumieć objawy tego stanu.

Ten stan nie jest poważnym zaburzeniem, ale nieleczony może prowadzić do trwałych i nieodwracalnych uszkodzeń.

Niektóre z najczęstszych oznak i objawów onycholizy obejmują:

Uczucie pieczenia podczas pocierania lub zadrapania skóry. Uczucie pieczenia może również powodować podrażnienie i stan zapalny skóry. Zadrapanie ostrymi przedmiotami, takimi jak obcinacz do paznokci, nożyczki itp. Lub pocieranie przedmiotami podrażniającymi skórę, takimi jak mydła, alkohol itp., Może spowodować reakcję alergiczną.

Jeśli rana nie goi się szybko, na skórze mogą pojawić się blizny, a nawet krwawienie. Istnieje również możliwość, że zraniony obszar może krwawić, co może spowodować infekcję i blizny. Może również wystąpić nieregularny wzór skóry lub przebarwienia, szczególnie na paznokciach. Blizny spowodowane onycholizą mogą również powodować trwałe uszkodzenie paznokci i otaczającej je skóry. Gdy uszkodzona skóra i paznokcie nie goją się prawidłowo, mogą spowodować trwałe uszkodzenie tkanki wokół nich. Skóra może również ulec zakażeniu i może być trudna do wyleczenia. Infekcja może również powodować swędzącą wysypkę i gorączkę. Ważne jest, aby natychmiast skonsultować się z lekarzem, jeśli zauważysz infekcję lub ból. Jeśli masz gorączkę, ważne jest, aby jak najszybciej skontaktować się z lekarzem.

Istnieje również ryzyko, że pacjent może krwawić, jeśli jest uczulony na którykolwiek z materiałów stosowanych w leczeniu onycholizy. Materiały używane w onycholizie są powszechnie nazywane onychokarpinami. Obejmują one określone detergenty, alkohol, detergenty, rozpuszczalniki, detergenty i wiele innych. Niektórzy lekarze mogą zalecić kurację antybiotykami lub innymi lekami, aby złagodzić ból i stan zapalny. W niektórych przypadkach może być również zalecany zabieg chirurgiczny w celu usunięcia źródła podrażnienia. Inni lekarze mogą przepisać kremy steroidowe, aby przyspieszyć proces gojenia.

Należy zawsze zachować odpowiednią ostrożność, aby uniknąć powikłań onycholizy.

W większości przypadków leczenie można przeprowadzić w domu i bez użycia drogiego sprzętu medycznego. W bardzo ciężkich przypadkach konieczne mogą być również zabiegi inwazyjne w celu usunięcia źródła podrażnienia i źródła infekcji. Kiedy grzybica paznokci zostanie wykryta wystarczająco wcześnie, szanse na wyzdrowienie są duże. Jednak niektórzy pacjenci mogą również stwierdzić, że stan ten może wymagać więcej czasu, zanim zostaną całkowicie wyleczeni. Jest to szczególnie ważne, jeśli cierpią na określone schorzenia lub cierpią na podstawowe infekcje. Jeśli obecnie doświadczasz epidemii grzybicy paznokci, najlepiej zasięgnąć porady lekarza. On lub ona będzie w stanie doradzić Ci najlepszy sposób działania, jaki możesz podjąć. złagodzić objawy. Wiele dostępnych zabiegów obejmuje niektóre rodzaje leczenia laserowego. Terapia laserowa może być pomocna w szybkim i skutecznym leczeniu onycholizy. Często można go łączyć z antybiotykiem, chociaż niektórzy lekarze mogą tego nie zalecać.

Należy mieć świadomość, że leczenie grzybicy paznokci nie jest zalecane osobom z poważnymi chorobami. Psycholog jest zwykle najlepszą osobą do leczenia grzybicy paznokci. Ważne jest, aby przed podjęciem ostatecznej decyzji uzyskać wszystkie informacje na temat onycholizy. Należy mieć świadomość, że istnieje możliwość, że stan nie jest spowodowany przez chorobę podstawową. W większości przypadków przyczyną onycholizy są bakterie, ale w niektórych przypadkach jest to w rzeczywistości grzyb.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *