Antykoncepcja hormonalna to w Polsce jedna z najbardziej popularnych metod zapobiegania ciąży. Na telemedyk.online możesz przedłużyć swoją antykoncepcję nawet o 3 miesiące do przodu, prosto ze swojego domu, a jedyne co musisz zrobić to wypełnić formularz na stronie telemedyk.online, uiścić opłatę za konsultację oraz oczekiwać kontaktu ze strony lekarza, który odbywa się zazwyczaj do około 60 minut od rejestracji.

Co powoduje, że antykoncepcja hormonalna jest tak popularna?

Na popularność antykoncepcji hormonalnej, głównie tabletek antykoncepcyjnych, wpływa fakt, że ich stosowanie daje bardzo dużą skuteczność.

Przy wzorcowym, bezbłędnym stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych ich skuteczność wynosi aż 99,7%, co niewątpliwie jest świetnym rezultatem. W przypadku niekonsekwencji (takiej jak pomijanie dawek czy przyjmowaniu substancji i/lub leków osłabiających ich działanie) wynosi 90-92%.

Dobrze dobrane tabletki antykoncepcyjne oprócz zapobiegania niechcianej ciąży dobrze wpływają na układ hormonalny kobiet, zmniejszają ryzyko raka jajników, endometriozy, jak i mogą zmniejszyć bolesność miesiączek oraz zmniejszyć intensywność krwawień. Dodatkowo antykoncepcja hormonalna w postaci tabletek jest bardzo wygodna w stosowaniu.

E-recepta na tabletki antykoncepcyjne

Na telemedyk.online możliwe jest wystawienie e-recepty na antykoncepcję hormonalną, a w tym tabletki jednoskładnikowe, tabletki dwuskładnikowe, plastry antykoncepcyjne oraz krążki dopochwowe.

 

Niestety, na telemedyk.online nie jest możliwe rozpoczęcie antykoncepcji hormonalnej, ponieważ aby odpowiednio i bezpiecznie dobrać leki konieczna jest wizyta u ginekologa, który przeprowadzi badania oraz dobierze indywidualnie preparat do stosowania, Jeśli antykoncepcja jest dobrana oraz się sprawdza, nie ma problemu, aby telemedyk.online przeprowadził konsultację z wystawieniem e-recepty.

Konsultacje z przedłużeniem leków antykoncepcyjnych

Konsultacja online z przedłużeniem antykoncepcji hormonalnej oraz receptą online skierowana jest do każdej kobiety, która stosuje już antykoncepcję hormonalną. Dodatkowo kierując się potrzebami naszych pacjentek, od niedawna prowadzą konsultacje również w języku angielskim, jak i rosyjskim.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may also like