Maj i czerwiec to ciężki czas dla alergików. W tych miesiącach kwitnie wiele roślin, które powodują alergie: trawy, pokrzywa, szczaw, babka, Alternaria, itd. Na szczęście obecnie dostępnych jest wiele leków, które pomagają na typowe objawy alergii. W ich uzyskaniu pomoże nam konsultacja online i recepta online.

Jak objawia się alergia?

Objawy alergii zależą od czynnika, który nas uczula. Trawy i drzewa wywołują jednak zazwyczaj katar sienny, ból głowy i często łzawienie i spuchnięcie oczu. Objawy te utrzymują się nawet przez kilka tygodni i potrafią bardzo wpływać na nasze samopoczucie. Na szczęście można im przeciwdziałać przy pomocy leków.

Jakie leki można stosować na alergię?

Obecnie na alergię stosuje się leki przeciwhistaminowe. Takie środki hamują stan zapalny, dzięki czemu objawy jak katar, obrzęk oczu czy ból głowy powoli ustępują. Część z leków na alergię jest dostępna bez recepty (Allegra, Cirrus), na inne będziemy jednak potrzebować recepty.

Cierpisz na alergię i nie chcesz wychodzić z domu? Skorzystaj z konsultacji online

Jeżeli cierpimy na alergię i chcemy skorzystać z pomocy lekarza, ale nie chcemy w tym celu wychodzić z domu, to bardzo pomoże nam konsultacja online. Dzięki niej możemy uzyskać potrzebną pomoc, nie schodząc z kanapy. Przy pomocy smartfona albo laptopa możemy połączyć się lekarzem, który zdiagnozuje czy cierpimy na alergię. Następnie przepisze nam potrzebne leki, które zniwelują objawy. E-recepta online zostanie wydana w formie 4-cyfrowego kodu, który możemy zrealizować w każdej aptece.

Medyk online i recepta, którą nam wyda, pozwolą nam na szybkie uzyskanie leków i walkę z alergią. Taki lekarz może wydać nam też e-zwolnienie w razie potrzeby albo skierować nas do specjalisty.

Te nawyki pomogą Ci z alergią

Leki, e-recepta i lekarz online to nie wszystko. Również niektóre nawyki mogą pomóc nam przestrzec się przed katarem siennym. Przede wszystkim w okresie pylenia roślin, które nas uczulają, powinniśmy ograniczyć spacery. Jeżeli mamy na nie ochotę, to z domu wychodźmy po deszczu albo wczesnym rankiem, lub późnym wieczorem. To samo tyczy się uprawiania sportów na świeżym powietrzu. W miarę możliwości nie otwierajmy w domu okien, przez które mogą wlecieć pyłki.

Pamiętajmy też, żeby zawsze mieć przy sobie leki – nigdy nie wiadomo, kiedy złapie nas atak alergii, a więc w 1 dzień pylenia warto mieć przy sobie opakowanie chusteczek oraz potrzebne leki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may also like