Public Health England ( PHE ) oraz National Child Measurement Programme ( NCMP ) namawiają rodziców, aby nie martwili się, gdy ich dzieci rozpoczną w przyszłym miesiącu naukę w szkole średniej, ponieważ nowe dane BMI pokazują, że w większości przypadków ich waga mieści się w zdrowym zakresie.

Wskaźnik BMI dzieci w wieku gimnazjalnym utrzymuje się na stałym poziomie od roku 2006/07 pomimo rosnącego poziomu otyłości u dorosłych i obaw o zdrowie dzieci.

Tegoroczne wyniki pokazują:

– Większość dzieci z rocznika 6 w Anglii ma BMI w zdrowym zakresie dla swojego wieku – tylko 1% było otyłych, a 14% miało nadwagę lub otyłość;

– Dzieci z biednych rodzin częściej miały nadwagęi mieć wyższy wskaźnik BMI;

– Dzieci z rodzin azjatyckich miały najniższą częstość występowania otyłości.

Kalkulator BMI dla dzieci został zaktualizowany na ten rok i może być używany przez rodziców, nauczycieli i pracowników służby zdrowia jako wskazówka, czy dzieci mieszczą się w zakresie zdrowej wagi dla ich wieku i wzrostu.

Ważne jest, aby pamiętać, że nawet jeśli dziecko nie mieści się w zdrowym przedziale wagowym, może nie mieć zwiększonego ryzyka zachorowania w dorosłym życiu lub teraz – dopiero jeśli jego BMI leży powyżej lub poniżej tego przedziału, staje się to powodem do niepokoju. Dzieci, które znajdują się na obu końcach spektrum – z niedowagą lub poważną otyłością – powinny zostać skierowane do specjalisty w celu dalszej oceny i wsparcia.

W ciągu ostatnich kilku lat BMI dzieci było tematem kontrowersyjnym. Nie ma jasnej odpowiedzi na temat tego, jakie powinno być BMI u dzieci i jak zdrowe jest posiadanie BMI na obu skrajnych poziomach, niedowagi lub nadwagi/otyłości. BMI z NHLBI (National Heart Lung and Blood Institute) idzie w szczegóły o BMI i jego konsekwencje dla dorosłych, ale nie przechodzi do specyfiki BMI i dzieci. Po zbadaniu różnych artykułów na temat BMI i jego interpretacji odkryliśmy, że BMI może przybierać wiele form w zależności od wieku, płci, pochodzenia etnicznego, itp. Z czasem przeprowadzono różne badania dotyczące BMI i jego interpretacji u dzieci, co pozwoliło nam lepiej zrozumieć, w jaki sposób BMI powinno być interpretowane przy użyciu pewnych zmiennych, takich jak grupa wiekowa.

Wskaźnik BMI został wprowadzony po raz pierwszy w 19 wieku do pomiaru tkanki tłuszczowej u zwierząt gospodarskich, ale BMI nie był używany do pomiaru ludzkiego zdrowia aż do 1972 roku. BMI zostało później ponownie odkryte w latach 80. w badaniach epidemiologicznych nad chorobami układu krążenia i otyłością, stając się od tego czasu bardziej akceptowalne. BMI jest dość prostym sposobem obliczania, który można wykonać ręcznie lub przy użyciu nowoczesnej technologii. Umożliwił on badaczom wgląd nie tylko w problemy związane z wagą dzieci, ale także w użyteczne dane dotyczące poziomu BMI całych populacji.

bmi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may also like